Kontakt

tel. 600 555 851

tel. 606 620 422

e-mail. pk-wd@wp.pl

ul. Narutowicza 110, Łódź

Znajdziesz Nas

© 2019 P&K Window Devices

Rolety w kasetkach

Rolety w kasetkach

Dlaczego rolety w kasetkach?

Rolety materiałowe to najpopularniejsze, najbardziej atrakcyjne cenowo i jednocześnie stylowe osłony okien, które można zastosować do niemal każdego rodzaju przeszklenia. Dodatkowo są one niezwykle funkcjonalne i łatwe w obsłudze. W przeciwieństwie do rolet materiałowych wolnowiszących zwój materiału jest tu ukryty w kasetce, która chroni tkaninę przed kurzem i zabrudzeniami. Świetnie się prezentują zarówno na oknach wykonanych z PCV, aluminium, jak i tych z drewna. Atutem rolet materiałowych w kasetkach jest wykorzystanie prowadnic do utrzymania materiału w bezpośredniej bliskości szyby. Taki mechanizm zapobiega kołysaniu rolety na wietrze podczas uchylenia okna, a jednocześnie pozwala na bardziej precyzyjne zaciemnienie pomieszczenia mieszkalnego. Prowadnice i kaseta, w której zamknięty jest materiał rolety, dają ciekawy efekt estetyczny, dzięki nim bowiem roleta nie wyróżnia się na tle okna i w razie potrzeby całkowicie zwinięta staje się niemal niewidoczna. Mniej kosztowna od wersji rolety kasetkowej z prowadnicami jest opcja z wykorzystaniem żyłek wiodących tkaninę w pożądanym kierunku i utrzymujących ją na miejscu.

Zabaw się kolorami i fakturą materiałów!

Każdemu z nas marzy się idealna przestrzeń, w której dobrze nam się pracuje i wypoczywa. Naświetlenie pomieszczenia i dekoracja okien jest nieodłącznym elementem aranżacji wnętrz, wpływającym nie tylko na dobre samopoczucie samych domowników, ale i odwiedzających gości. Dlatego należy pamiętać o kilku drobnych

zasadach, zanim wybierzemy kolorystykę naszych rolet i zdecydujemy, jaki materiał ma zostać użyty do ich wykonania. Jeśli świetnie czujesz się w rozświetlonych, dużych pomieszczeniach, dobrze jest wybrać rolety transparentne lub w jasnych odcieniach. Tkaniny wzorzyste stworzą wrażenie przestrzenności i głębi. Jeśli myślisz o powieszeniu rolet w sypialni lub pokoju dziecięcym dobrze jest wybrać materiał umożliwiający całkowite zaciemnienie pomieszczenia w ciągu dnia.