MOSKITIERY W RAMKACH

Moskitiery przesuwne ramkowe składają się z aluminiowego profilu, który połączony jest narożnikami oraz siatki chroniącej przed insektami. Narożniki mogą być wykonane z tworzywa PVC, albo także ze stopu metali, co zdecydowanie wzmacnia trwałość moskitiery. Jeśli do naszych okien zastosujemy narożniki wewnętrzne ukryte, idealnie zespolimy je ze stolarką i całość stworzy estetyczną kompozycję doskonale spełniającą swoją podstawową funkcję. Szeroka paleta kolorystyczna, z jakiej może wybierać Klient, dokonując wyboru moskitiery ramkowej do swojego domu sprawia, że możecie Państwo w dowolny sposób skomponować idealną dla siebie aranżację; sprawić, że moskitiery będą niemal niewidoczne, albo też „wydobyć” je przez ciekawy kolor z ramy okiennej.

Moskitiery w ramkach Łódź posiadają tę zaletę, że ich montaż odbywa się bezinwazyjnie, dzięki czemu nie narażamy naszych okien, niezależnie, czy są wykonane z drewna, aluminium, czy PVC, na niepotrzebne uszkodzenia, które niosą ryzyko zmniejszenia szczelności i pogorszenia ogólnego wyglądu stolarki. Co ważne profile do moskitier możemy dopasować do każdego typu okna, niezależnie czy jego kształt jest standardowy, czy też nietypowy. Sam montaż i demontaż moskitiery jest czynnością nadzwyczaj prostą, nie wymagającą od Klienta nawet użycia jakichkolwiek narzędzi.

Jaką siatkę wybrać do moskitiery?

Podstawowym zadaniem moskitiery jest chronienie mieszkańców domu przed niechcianymi owadami. Każda siatka jest produktem wytworzonym z włókna szklanego, pokrytego tworzywem PVC. Jednak same siatki mogą różnić się od siebie gęstością oczek i gramaturą splotu. Standardowe siatki o popularnej gramaturze i gęstości oczek stosuje się w moskitierach ramkowych dla ochrony przed większością insektów. Jeśli chcemy zatrzymać na zewnątrz naszego domostwa owady o mniejszych rozmiarach, jak na przykład meszki, musimy zaopatrzyć się w siatkę o mniejszej gramaturze splotu i gęstości oczka. Taka budowa siatki sprawia dodatkowo, że jest ona niemal niewidoczna na oknie. Współczesne problemy z czystością powietrza podyktowały jeszcze jedno rozwiązanie – siatki przeciwpyłowe dla alergików i osób dbających o zdrowe powietrze w domu. Taka siatka zadziała jak filtr, nie wpuszczając do naszego wnętrza czynników alergizujących, jak różnego rodzaju pyłki, czy nieczystości smogowe.